Om oss

Arbetsmiljö är lite som ananas. Välgörande, sött och gott, men lite taggigt på ytan och rätt träigt i mitten.
Vi på pe3 tar hand om det där jobbiga i mitten. Sedan får du ta hand om det livgivande,
söta och goda som är kvar. Välkommen till en bättre hälsa!

 

 





Vår affärsidé är att med personlighet, engagemang och professionalitet leverera företagsnära tjänster inom hälsa, arbetsmiljö och rehabilitering utan att ge avkall på det lilla företagets själ, engagemang och kompetens. Att vara personlig, engagerad och professionell ska genomsyra hela vår verksamhet. Dessa tre värdeord utgör också grunden för vårt företagsnamn pe3.

Pe3 företagshälsa bildades 2006 och ägs idag privat. 2008 förvärvar vi Motorhälsan i Göteborg AB, som idag ingår i pe3 företagshälsa.  I vår verksamhet finns ledningssystem för såväl kvalitet, miljö och arbetsmiljö. Våra kunder finns idag inom såväl privat- som offentlig verksamhet.  Geografiskt finns vi för närvarande med kontor i Göteborgs regionen och Halland.

 



Personalen på pe3 är verksamhetens viktigaste resurs. Alla  som arbetar i pe3 ska uppleva att vi också har en hållbar arbetsmiljö. Personlighet, engagemang och professionalitet är även här grundläggande. Inom pe3 finns anställd personal med kompetens inom medicin, teknik, hälsa, ergonomi, beteendevetenskap, arbetslivsinriktad rehabilitering och organisation. Här finns också ett nav av administrativa resurser för att säkerställa leveranssäkerhet och god tillgänglighet. Vårt breda kompetensfält säkerställer ett professionellt bemötande och högkvalitativa tjänster.







Här finns vi

Göteborg
Mölndalsvägen 30 A
031-16 11 10
Göteborg
Första Långgatan 22
0770 - 17 61 10
Kungälv
Thorilds gränd 1
0303-25 29 10
Kungsbacka
Nygatan 10
0300-40 44 01
Varberg
Monarkvägen 1
0340-20 15 10
Falkenberg
c/o Falkenbergs Företagshälsovård Västerhavsvägen 2
0770 - 17 61 10
Halmstad
Sperlingsgatan 7
035-202 09 90

HUVUDKONTOR OCH POSTADRESS FÖR ALLA ENHETER
Mölndalsvägen 30 A
412 63 Göteborg

TELEFON
Växel 0770-17 61 10/031-16 11 10

Direktnummer till personalen hittar du under "Vi som jobbar på pe3", håll över bilden på den person du vill ha direktnummer till så får du uppgift om direktnummer och e-post.

FAX
031-16 01 10

E-POST 
info@pe3.se



Kontakta oss

Bli en del av oss

Är du personlig och engagerad och vill du tillsammans med oss fortsätta att göra skillnad?

Vår affärsidé är att med personlighet, engagemang och professionalitet erbjuda företagsnära tjänster inom arbetsmiljö, hälsa och rehabilitering. Vi är idag en av de mest efterfrågade aktörerna inom företagshälsovård i Göteborg och Halland. Vi vill överträffa förväntningar och våra kunder beskriver oss som "en uppstickare som märks och gör skillnad!"

För närvarande söker vi inte efter ny personal.

Är du intresserad av att arbeta tillsammans med oss är du välkommen att lämna intresseanmälan och CV till Petra Lindh Sandung, petra.sandung@pe3.se 

Bifogad fil: Ingen fil bifogad Tillåtna filtyper: doc, docx, odt, pdf, zip, rar

Vi som jobbar på pe3

Förutom anställd personal så har vi på pe3 även etablerade och kontinuerliga samarbeten med några konsulter. Dessa arbetar på samma villkor som anställd personal och du möter dem i våra lokaler.

Följande personer är anställda på pe3, peka på bilden av den person du söker så får du information om telefonnummer och mejladress.

Petra Lindh Sandung Petra Lindh Sandung
Petra
Lindh Sandung
VD, Socionom
petra.sandung@pe3.se
070 - 380 20 86
Linda Ekstrand Linda Ekstrand
Linda
Ekstrand
Beteendevetare
linda.ekstrand@pe3.se
070 - 146 73 37
Marie Kurzwelly Marie Kurzwelly
Marie
Kurzwelly
Platschef Göteborg, Socionom
marie.kurzwelly@pe3.se
070 - 685 58 43
Margareta Emanuelsson Margareta Emanuelsson
Margareta
Emanuelsson
Medicinsk sekreterare/Ekonomiassistent
margareta.emanuelsson@pe3.se
070 - 685 58 40
Per-Olof  Andrésen Per-Olof  Andrésen
Per-Olof
Andrésen
Ekonomiansvarig
perolof.andresen@pe3.se
070 - 380 13 25
Anita Edwardsson Anita Edwardsson
Anita
Edwardsson
Ledningsstöd
anita.edwardsson@pe3.se
073 - 034 62 00, kl 08.00 - 12.00
Sofia Zellin Sofia Zellin
Sofia
Zellin
Receptionist
sofia.zellin@pe3.se
070 - 544 47 01
Helene Kjellberg Helene Kjellberg
Helene
Kjellberg
Koordinator/Undersköterska
helene.kjellberg@pe3.se
073 - 801 52 89
Anette Gustavsson Anette Gustavsson
Anette
Gustavsson
Koordinator/Medicinsk sekreterare
anette.gustavsson@pe3.se
070 - 380 56 46
Bodil Thörn Bodil Thörn
Bodil
Thörn
Företagsläkare
bodil.thorn@pe3.se
031 16 11 10
Conny Emanuelsson Conny Emanuelsson
Conny
Emanuelsson
Företagsläkare
conny.emanuelsson@pe3.se
031 16 11 10
Ene Björnlund Ene Björnlund
Ene
Björnlund
Företagsläkare
ene.bjornlund@pe3.se
031 - 16 11 10
Erik Bålström Erik Bålström
Erik
Bålström
Företagsläkare
erik.balstrom@pe3.se
031 16 11 10
Jaana Cottell Jaana Cottell
Jaana
Cottell
Företagsläkare
jaana.cottell@pe3.se
031 - 16 11 10
Richard Cottell Richard Cottell
Richard
Cottell
Företagsläkare
richard.cottell@pe3.se
031 - 16 11 10
Thomas Nilsson Thomas Nilsson
Thomas
Nilsson
Företagsläkare
thomas.nilsson@pe3.se
031 16 11 10
Ulla Mc Queen Ulla Mc Queen
Ulla
Mc Queen
Företagsläkare
ulla.mcqueen@pe3.se
031 - 16 11 10
Anne Wigby Anne Wigby
Anne
Wigby
Företagssköterska
anne.wigby@pe3.se
070 - 380 14 09
Annika Derner Annika Derner
Annika
Derner
Företagssköterska
annika.derner@pe3.se
070 - 380 11 42
Helena Åkesson Anderberg Helena Åkesson Anderberg
Helena
Åkesson Anderberg
Företagssköterska
helena.akesson@pe3.se
070 - 533 23 84
Ingela Östling Ingela Östling
Ingela
Östling
Företagssköterska
ingela.ostling@pe3.se
070 - 145 92 72
Line
Eidem
Företagssköterska
line.eidem@pe3.se
070 - 654 51 31
Liselotte Walter Liselotte Walter
Liselotte
Walter
Företgssköterska
liselotte.walter@pe3.se
070 - 637 58 73
Margot Lans Margot Lans
Margot
Lans
Företagssköterska
margot.lans@pe3.se
076 - 549 33 01
Maria Knape Regnér Maria Knape Regnér
Maria
Knape Regnér
Företagssköterska
maria.regner@pe3.se
070 - 523 15 10
Ulrika Björk Ulrika Björk
Ulrika
Björk
Företagssköterska
ulrika.bjork@pe3.se
070-380 56 45
Jennie Kvist Jennie Kvist
Jennie
Kvist
Fysioterapeut
jennie.kvist@pe3.se
070 - 637 58 72
Jens Klausen Jens Klausen
Jens
Klausen
Sjukgymnast/ergonom
jens.klausen@pe3.se
070 - 386 00 16
Jon Kamjar Jon Kamjar
Jon
Kamjar
Sjukgymnast/ergonom
jon.kamjar@pe3.se
070 - 380 73 32
Maria Bergevald Maria Bergevald
Maria
Bergevald
Sjukgymnast/ergonom
maria.bergevald@pe3.se
070 - 569 20 82
Eva-Marie Mattsson Eva-Marie Mattsson
Eva-Marie
Mattsson
Arbetsmiljöingenjör
evamarie.mattsson@pe3.se
070 - 380 20 37
Ronnie Alklid Ronnie Alklid
Ronnie
Alklid
Arbetsmiljöingenjör
ronnie.alklid@pe3.se
070 - 380 69 58
Agneta Lundberg Agneta Lundberg
Agneta
Lundberg
Socionom
agneta.lundberg@pe3.se
070 -380 52 46
Antonio Guerrero Briones Antonio Guerrero Briones
Antonio
Guerrero Briones
Psykolog
antonio@pe3.se
070 - 637 58 71
Hanna Skönblad Hanna Skönblad
Hanna
Skönblad
Beteendevetare
hanna.skonblad@pe3.se
070 - 576 99 02
Inger Larsson Inger Larsson
Inger
Larsson
Beteendevetare
inger.larsson@pe3.se
070 - 380 21 51
Johan Granfors Johan Granfors
Johan
Granfors
Psykolog
johan.granfors@pe3.se
070 - 390 01 05
Karolin Westlöf Karolin Westlöf
Karolin
Westlöf
Beteendevetare
karolin.westlof@pe3.se
070 - 685 58 44
Katarina Larsson Katarina Larsson
Katarina
Larsson
Beteendevetare
katarina.larsson@pe3.se
070 - 380 56 44
Kristoffer Säfström Kristoffer Säfström
Kristoffer
Säfström
Psykolog
kristoffer.safstrom@pe3.se
070 - 380 56 43
Linus Rosén Linus Rosén
Linus
Rosén
Beteendevetare
linus.rosen@pe3.se
070 - 637 58 74
Philip Littorin Philip Littorin
Philip
Littorin
Beteendevetare
philip.littorin@pe3.se
070 - 577 23 20
Sofia Enqvist Järner Sofia Enqvist Järner
Sofia
Enqvist Järner
Socionom
sofia.jarner@pe3.se
070 - 533 88 81
Ulf Hagaeus Ulf Hagaeus
Ulf
Hagaeus
Socionom
ulf.hagaeus@pe3.se
073 - 801 52 90
Wiveca Leuchovius Wiveca Leuchovius
Wiveca
Leuchovius
Psykolog
wiveca.leuchovius@pe3.se
076 - 549 33 00

Våra konsulter på pe3:

Per Flodén, beteendevetare
Elisabeth Krohn, beteendevetare
Peter Lindberg, psykolog
Agneta Meland, leg psykoterapeut
Ann Greth Bengtsson, leg psykoterapeut
Anders Olsson, psykolog
Henrik Olofsson, psykolog
Sture Andersson, företagsläkare
Carina Persson, psykiatriker
Stefan Persson, psykatriker
Klas Attrell, psykiatriker
Per Morberg, ortoped